• SK | 
  • EN | 
  • HU

Zaujímavosti v obci Gemerská Hôrka

Náučný chodník "Krasové javy Hôrky"

Náučný chodník “Krasové javy Hôrky” je príjemná, nenáročná prechádzka krasovou krajinou, počas ktorej návštevník spozná povrchové krasové javy. Je to 8 km dlhý okruh s desiatimi zastávkami. 

Kostol Reformovanej cirkvi

Kostol bol postavený v r. 1786 v klasicistickom štýle a rekonštruovaný koncom 19. storočia. Objekt je jednoloďový so segmentovým uzáverom a predstavenou vežou. Predstavená veža je zakončená cibuľou. V kostole sa nachádza aj pamätná tabuľa na počesť padlých obyvateľov obce v prvej svetovej vojne.

Kazateľnica v kostole Reformovanej cirkvi

Kazateľnica v kostole je luisézna drevená s festónmi zo zač. 19. storočia. Pochádza z r. 1786 a má vyrezávané ornamenty na kazetách.

Pamätník

Pamätník bol postavený na počesť osloboditeľov a padlých vojakov obce počas II. svetovej vojny. Pamätník je pamiatkovo chránený.  

Pamätný stľp

Pamätný stľp bol postavený na počesť uskutočnenia boja za slobodu maďarského ľudu spod nadvlády Rakúska v r. 1848/49 a pri príležitosti 50. výročia vzdelávania v maďarskom jazyku v obci.

Hrob Istvána Duszu

Slovenský občan maďarskej národnosti, István Dusza bol publicistom, spisovateľom, básnikom. Narodil sa 12. apríla 1951 v Gemerskej Hôrke. Študoval v Gemerskej Hôrke, Plešivci, Košiciach a Budapešti. Istý čas pracoval ako technik v miestnom závode Gemerská celulózka a papiereň. Po II. sv. vojne sa stal charakternou osobnosťou maďarského literárneho života.  Zomrel 9. januára 2002 a je pochovaný na miestnom cintoríne.

Pamätná tabuľa na pamiatku obetiam Holokaustu

Pamätná tabuľa bola odhalená na počesť odvlečených občanov židovskej národnosti obce počas II. svetovej vojny.

Pamätná tabuľa

Táto tabuľa je vystavená na počesť oslobodenia našej obce sovietskou armádou po II. svetovej vojne dňa 13.1.1945.

Pestovateľská pálenica FEBORA

Viacnásobný obhajca titulu "Najlepšia pálenica na Slovensku" je práve pálenica v Gemerskej Hôrke. Tri druhy destilátov z pálenice sú už uvedené do Národného salónu destilátov Slovenskej republiky - slivka stanley, jahodovica, trnkovica. 

Úradné hodiny

Pondelok: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Utorok: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:30
Streda: Nestránkový deň
Štvrtok: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Piatok: 08:00 - 12:00

Fotogaléria

Kalendár udalosti

Sociálna sieť

Partnerská obec

Pečať rozvoja

DCOM

DCOM