• SK | 
  • EN | 
  • HU

Aktuality

Október - mesiac úcty k starším

 19.10.2021

Október je mesiac ľudí vo vyššom, staršom veku. Pozdravujeme všetkých ľudí, ktorí majú za sebou dlhý život a veľa skúsenosti.

Tento mesiac, mesiac seniorov je o ľuďoch vo vyššom veku, ich úcte a láske. Ich láska, prejav a ich dobrosrdečnosť si zaslúži náš rešpekt. Vieme, a dovoľujeme si tvrdiť, že ich veľmi potrebujeme. Potrebujeme všetky tie ich životné skúsenosti, ich múdrosť, trpezlivosť a prijatie, aké majú len oni.

Našou úlohou je umožniť im žiť život hodný staroby. Musíme im poskytovať podporu, starať sa o nich, pomáhať im žiť radostný život. Chceme aby cítili, že ich nenechávame samých, pretože sú dôležitou súčasťou nášho života. Úsmev a starostlivosť našich rodičov a starých rodičov nám dodávajú veľa síl. Ich vytrvalosť, ich láska je pre nás neoceniteľným pokladom.

Milovať je to najúžasnejšie na svete a je to najväčšia radosť. Vedieť, že existujú ľudia, ktorí sú pre nás dôležití a aj my sme pre nich dôležití. Bez lásky sa nedá žiť.

Podľa múdreho príslovia: Láska má zo všetkých hnuteľností na svete najsilnejšiu väzbu a najväčšiu nosnú silu.

Pri príležitosti Dňa starších, na všetky dní v roku, vám pri týchto myšlienkach želám veľa zdravia, a veľmi dlhý, šťastný život!

Prajem Vám, aby ste vždy cíťili pozornosť svojho okolia, lásku svojej rodiny!

V mene Obecného zastupiteľstva a zamestnancov Obecného úradu obce Gemerská Hôrka

Ing. Tibor Balázs
starosta obce 


Úradné hodiny

Pondelok: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Utorok: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:30
Streda: Nestránkový deň
Štvrtok: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Piatok: 08:00 - 12:00

Fotogaléria

Kalendár udalosti

Sociálna sieť

Partnerská obec

Pečať rozvoja

DCOM

DCOM