• SK | 
  • EN | 
  • HU

Aktuality

Ďakovný list - I. kolo celoplošného testovania COVID-19

 02.11.2020

Vážení občania,

Skončilo sa I. kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. V Gemerskej Hôrke na jedinom testovacom odbernom mieste  sa otestovalo 815 ľudí, z toho v sobotu 675 a v nedeľu 140. Ďakujem Vám, že ste dodržali pokyny a dbali ste na spoluobčanov. Myslím si, že okrem čakacej doby na odobratie vzoriek sa nevyskytli výraznejšie problémy.

V Gemerskej Hôrke sa otestovali ľudia z nasledovných miest: Gemerská Hôrka, Plešivec, Bohúňovo – Tiba, Hucín, Meliata, Silica, Rožňava, Čoltovo, Tornaľa, Hubovo, Rimavská Seč, Pašková, Vidová, Rumince, Nové Zámky, Silická Jablonica, Moldava nad Bodvou, Turňa nad Bodvou, Štrkovec, Čelkova Lehota, Nová Dubnica, Hrhov, Lipovník, Košice, Mikolčany, Dubnica nad Váhom, Trenčianske Stankovce, Horná Súča, Hybe, Trenčín, Humenné, Krásnohorké Podhradie, Kečovo, Chanava, Nadabula.

Otestovala sa u nás aj občanka z Maďarska a občan stredoamerického štátu Honduras.

Za posledný týždeň sa situácia dramaticky menila. V utorok boli do našej obce pridelení zdravotnícki pracovníci a do piatku rána už nikto z nich nezostal. Ďalšie dni sa vyznačovali intenzívnou komunikáciou s pracovníkom Ministerstva obrany SR v Rožňave, ktorý počas večera oznámil, že predsa len urobíme testovanie v Gemerskej Hôrke. V sobotu v skorých ranných hodinách dorazili členovia Slovenského Červeného kríža, pracovník armády, člen Policajného zboru a miestni dobrovoľníci oblečení v ochrannom výstroji, aby vykonali centrálne testovanie organizované bezhlavo.

Moja veľká vďaka patrí nasledovným pracovníkom: Monika Smolková, Betina Kováčová, Renáta Labátová, Jana Potocká, Róbert Domik, Ladislav Nagy, Norbert Smolko, Annamária Giczei, Ivetka Lavenová (chýba z fotky) a Dávid Balázs. Obzvlášť ďakujem pracovníkom Eurestu, ktorí zabezpečili stravu pre dobrovoľníkov.

Upresnené informácie ohľadne II. kola testovania obdrží Obecný úrad v priebehu tohto týždňa. Pokiaľ sa vláda rozhodne, že sa uskutoční testovanie II. kola, prosím Vás, zúčastníte sa aj toho.

Zatiaľ neexistuje stopercentné riešenie na prekonanie epidémie, ale výsledok testu – ak aj nie je presný – poskytuje návod, ako sa s ňou vyrovnať.

Ing. Tibor Balázs 

starosta obce

Aktuality / Ďakovný list - I. kolo celoplošného testovania COVID
Aktuality / Ďakovný list - I. kolo celoplošného testovania COVID
Aktuality / Ďakovný list - I. kolo celoplošného testovania COVID
Aktuality / Ďakovný list - I. kolo celoplošného testovania COVID
Aktuality / Ďakovný list - I. kolo celoplošného testovania COVID
Rekvalifikačný kurz pre nezamestnané ženy
17 / 06 / 2021

Rekvalifikačný kurz pre nezamestnané ženy

Vážení občania, pozývame Vás na osobné stretnutie, ktoré sa uskutoční v našom kultúrnom dome 21. júna v pondelok od 10.00 hodiny. Na toto stretnutie pozývame všetky nezamestnané ženy a slečny, ktoré sú evidované na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, a ktoré majú teraz jedinečnú možnosť absolvovať rekvalifikačný kurz zadarmo so spoločnosťou EDU.CO. Košice


Úradné hodiny

Pondelok: 08:00 - 12:00 12:30 - 15:30
Utorok: 08:00 - 12:00 12:30 - 17:30
Streda: Nestránkový deň
Štvrtok: 08:00 - 12:00 12:30 - 15:30
Piatok: 08:00 - 12:00 12:30 - 13:30

Fotogaléria

Kalendár udalosti

Sociálna sieť

Partnerská obec

Pečať rozvoja

DCOM

DCOM